Aydın Osmaniye Gazetesi

Durmuşoğlu, TUİK verilerini değerlendirdi

Durmuşoğlu, TUİK verilerini değerlendirdi

Tarih 14Eylül2017, 08:05 Editör Ali CİHANGİR

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve AK Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, TÜİK’in yayınladığı 2017 yılı ikinci çeyrek büyüme verileriyle ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve AK Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, TÜİK’in yayınladığı 2017 yılı ikinci çeyrek büyüme verileriyle ilgili yazılı bir açıklama yaptı.
Türkiye’deki siyasi ve ekonomik istikrarın önemini vurgulayan Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, “15 Temmuz darbe girişiminin üzerinden henüz bir yıl bile geçmeden, dünyadaki ekonomik dalgalanmalara ve bölgesel risklere rağmen %5'i aşan büyüme oranları, AK Parti hükümetlerinin başarılı çalışmalarının bir neticesidir.” dedi.
Durmuşoğlu, açıklamasında şunları kaydetti:
“2017 yılının ilk çeyreğine % 5,2 gibi yüksek bir büyüme oranı ile giriş yapan Türkiye ekonomisi, bu başarısını yılın ikinci çeyreğinde de devam ettirmiş ve % 5,1 büyümüştür.
Türkiye %5,1 oranındaki bu yüksek büyüme ile G20, AB ve OECD ülkelerinden pozitif yönde ayrışmaktadır. Türkiye ikinci çeyrek büyüme oranı ile G20 ülkeleri arasında Çin ve Hindistan’ın ardından üçüncü olmuş, %2,4 olan AB ülkelerinin büyüme ortalamasının iki katından fazla büyümüştür.
Türkiye, büyüme performansı ile uluslararası derecelendirme kuruluşlarını da şaşırtmıştır. Türkiye’nin ikinci çeyrek büyüme performansı ile birçok gelişmiş ekonomiyi geride bırakması ve üçüncü çeyrekte de ilk iki çeyrekteki büyümeyi aşacak bir büyüme oranı beklentisi oluşması, uluslararası derecelendirme kuruluşlarının Türkiye’nin 2017 büyüme tahminlerini yukarıya revize etmek zorunda bıraktı.
Milletimizden aldığımız güçle 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize emin adımlarla yürümeye, ülkemiz, bölgemiz, milletimiz ve umudunu Anadolu’ya bağlamış tüm mazlumlar için azimle çalışmaya devam edeceğiz.”  Haber Merkezi

Bu haber 57 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Kadirli’de turp hasadına başlandı

Kadirli’de turp hasadına başlandı Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde turp hasadına işçilerin yoğun çabaları sonrasında sofralara ulaşıyor.

Döngeloğlu’ndan Vali Coşkun ve Emniyet Müdürü Gökduman’a ziyaret

Döngeloğlu’ndan Vali Coşkun ve Emniyet Müdürü Gökduman’a ziyaret Kutlu Doğum etkinliği için Osmaniye’ye gelen İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu, Vali Ömer Faruk Coşkun ve İl Emniyet...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU

      NÖBETÇİ ECZANE