Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare
Amfinin adı senato kararıyla değiştirildi

Amfinin adı senato kararıyla değiştirildi

Tarih 16Temmuz2017, 19:46 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’nde “15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında, “15 Temmuz Destanı” programı düzenlendi.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’nde “15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında, “15 Temmuz Destanı” programı düzenlendi.
Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, OKÜ amfisinde düzenlenen etkinlikte, 15 Temmuz 2016’da, Fettullahçı Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilen alçak darbe girişimine karşı milletin büyük bir reaksiyon gösterdiğini belirtti.
Darbe girişiminin boşa çıkarıldığını ifade eden Coşkun, şunları kaydetti:
“Fettullahçı Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilen alçak darbe girişimine karşı, ülkemizin her köşesinde, bu necip millet vatanına, bayrağına ihanet edenlere karşı çok büyük bir reaksiyon göstermiş, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına gönülden kulak kesilerek, hemen meydanlara koşmuştur. Bu darbe girişiminin boşa çıkarılmasında, Cumhurbaşkanımızdan gelen emirle, bir daha dönmemek üzere evinden çıkarken, abdestini alıp çocukları ile helalleşen, hainlerin çelik zırhlarına karşı iman dolu göğsüyle gövdesini siper edip, yurduna alçaklar uğramasın diye şahadet şerbetini içen tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.
OKÜ Rektörü Prof.Dr.Murat Türk, üniversitenin amfisine “15 Temmuz Şehitler Amfisi” adının verildiğini belirtti.
Kararın senato tarafında alındığını aktaran Türk, “Geçtiğimiz yıl FETÖ/PDY terör örgütüne mensup hainlerin girişimiyle yapılmak istenen darbe girişimine, her görüşten vatandaşlarımız iradesine, demokrasisine, geleceğine sahip çıkmak için aynı duyguyla, aynı heyecanla ve aynı kararlılıkla bir araya gelerek fırsat vermemiştir. Bizlerde şehit ve gazilerimize bir şükran ifadesi olarak ve hatıralarını gelecek nesillere aktarmak adına üniversitemiz senatosunun aldığı kararla içinde bulunduğumuz Karacaoğlan Yerleşkemizin en büyük amfisinin adının ‘15 Temmuz Şehitler Amfisi’ olmasına oybirliği ile karar verdik” ifadelerine yer verdi
Etkinlikte, 15 Temmuz Gazileri Adnan Yılmaz, Gürkan Güven ve Mehmet Hanifi Temurtaş, 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını anlattı.
Vali Ömer Faruk Coşkun ve protokol mensupları tarafından 15 Temmuz Gazilerine plaket ve hediye verildi.
Program, resim sergisinin gezilmesi ile sona erdi.  Ümit Kahrıman

Bu haber 192 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Kadirli Demirspor’a başkan Tarhan sahip çıktı

Kadirli Demirspor’a başkan Tarhan sahip çıktı Geçtiğimiz yıl Bal liginde ilçeyi temsil eden Kadirli 7 Mart Demirspor'un Bölgesel Amatör Ligi Katılım ücretini...

Kur’an kursunda eğlenerek öğreniyorlar

Kur’an kursunda eğlenerek öğreniyorlar Kadirli'de, müftülük tarafından açılan yatılı yaz kuran kursuna katılan 110 öğrenci tatili hem eğlenerek hem de...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU